REKLAMA


Norbert Krajczy - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Norbert Krajczy Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  47 miejsce 0,26 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 19,05 % poparcia

Kandydat z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Senator VII kadencji z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Uzyskał specjalizację z zakresu z ginekologii-położnictwa i organizacji ochrony zdrowia. W 1982 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Akademii Medycznej w Poznaniu.

W latach 1994–1998 był radnym nyskiej rady miejskiej II kadencji, następnie do 2002 roku  przewodniczył sejmikowi opolskiemu z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Po 2004 roku przystąpił do PiS, z ramienia którego w 2006 ponownie uzyskał mandat radnego sejmiku.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku został wybrany na senatora VII kadencji. Startował w okręgu opolskim z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku wystąpił z PiS, został członkiem klubu parlamentarnego PSL. Z ramienia PSL w tym samym roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję do Senatu, a w 2014 roku uzyskał z listy tej partii mandat radnego sejmiku opolskiego, obejmując w nim następnie funkcję przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.