REKLAMA


Aleksander Sachanbiński - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Aleksander Sachanbiński Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Czekamy na potwierdzenie czy otrzyma mandat

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  141 miejsce 0,03 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  15 miejsce 1,12 % poparcia

Doktor nauk medycznych, wieloletniemu ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii, konsultant wojewódzki z zakresu chirurgii onkologicznej (od 1999 roku).

Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pracował na Oddziale Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Opolu (obecnie Szpital Wojewódzki). Specjalizację I stopnia z zakresu chirurgii ogólnej uzyskał w 1977 roku.

W latach 1979-1981 pracował na Oddziale Wewnętrznym WSzZ, uzyskując w roku 1981 I stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W roku 1981 powrócił na oddział chirurgii, gdzie pod kierownictwem dr. n. med. Stanisława Przywary uzyskał w roku 1985 II stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej. W 1987r. na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Rak jelita grubego- retrospektywna analiza kliniczna” obronił tytuł doktora nauk medycznych, a w roku 1990 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii onkologicznej. 


Wprowadził i rozpowszechnił stosowanie na prowadzonym przez siebie oddziale m.in. techniki resekcji i termoablacji zmian przerzutowych do wątroby, resekcję guzów wpustu żołądka z otwarciem klatki piersiowej, zabiegi rekonstrukcyjne piersi, w tym z wykorzystaniem tkanek własnych, jak również techniki plastyczne przy resekcjach zmian nowotworowych na twarzy. Pod jego kierunkiem specjalizację z zakresu chirurgii onkologicznej uzyskało wielu chirurgów.

Nadal jest czynnym chirurgiem onkologiem. Był kandydatem Mniejszości Niemieckiej na radnego sejmiku województwa Opolskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.