REKLAMA


Witold Lechowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Witold Lechowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  4 miejsce 5,69 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  1 miejsce 25,68 % poparcia

Urodzony 06.05.1965 r. w Jaśle. Żonaty, żona Renata ojciec Moniki i Michała, Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wydział historii (1990), nauczyciel historii i WOS w I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Od liceum, a później jako student, związany z lokalnymi podziemnymi strukturami „S” i lubelskiego Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Współorganizator i uczestnik prowadzonych przez „Solidarność” demonstracji i akcji ulotkowych na terenie Jasła i Lublina. Redaktor naczelny pisma NZS „Żak”, członek i szef kolportażu podziemnego Komitetu Uczelnianego NZS KUL, członek podziemnych struktur NZS w Lublinie. W 1989 uczestnik reaktywacji legalnej działalności NZS na terenie Lublina oraz prac Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Lublinie. Zatrzymywany i przesłuchiwany przez Służbę Bezpieczeństwa.

W latach 1990-2001 członek Porozumienia Centrum Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Do 1997 r. przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Porozumienia Centrum w Krośnie. 1991-1993 zatrudniony w Biurze Poselsko-Senatorskim PC w Krośnie; 1993-1998 dziennikarz w Radiu RMF i FAN oraz w rzeszowskich „Nowinach” i tygodniku „Nowe Podkarpacie”.

Od 2001 r. współzałożyciel i członek PiS, pełnomocnik Komitetu Powiatowego PiS w Jaśle. Od 2002 r. do dzisiaj radny z ramienia PiS Rady Powiatu. Od 2006 r. do 2010 r. wicestarosta jasielski. Członek Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, delegat na Zjazd Krajowy PiS.

Interesuje się historią najnowszą a w szczególności działalnością Służby Bezpieczeństwa w latach 1944 – 1990 na terenie powiatu jasielskiego, oraz sportem (zagorzały kibic piłki nożnej).

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.