REKLAMA


Wiesław Rygiel - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wiesław Rygiel Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  94 miejsce 0,07 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  15 miejsce 0,57 % poparcia

Absolwent Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz podyplomowych studiów o kierunku europeistyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W latach 2002-2006 pełnił funkcję starostwa ropczycko-sędziszowskiego. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.  W 2006 roku został radnym powiatowym. Rok później bezskutecznie kandydował do Sejmu. Wkrótce po tym objął stanowisko doradcy wojewody podkarpackiego.

Był dyrektorem Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Po śmierci Leszka Deptuły, w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku, uzyskał uprawnienie do objęcia po nim mandatu, na co wyraził zgodę. Ślubowanie poselskie złożył 5 maja 2010 roku. Rok później ponownie bez powodzenia kandydował do Sejmu.

W grudniu 2011 roku został powołany na zastępcę wójta gminy Dębica. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, powrócił natomiast w tym samym roku do rady powiatu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.