REKLAMA


Marek Poręba - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Poręba Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  250 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  30 miejsce 0 % poparcia

Przedsiębiorca i samorządowiec, poseł na Sejm VII kadencji.

Z wykształcenia ekonomista, absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmował się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży doradczej. Pełnił funkcję zastępcy wójta gminy Trzebownisko. Później objął stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, które zajmował do 2013 roku. Następnie zatrudniony w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Był także prezesem klubu sportowego Stal Rzeszów, później objął funkcję wiceprezesa.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej, był przewodniczącym tej partii w Rzeszowie (do 2013). W 2006 roku z jej ramienia bez powodzenia kandydował na prezydenta Rzeszowa. W kadencji 2010-2014 był radnym powiatu rzeszowskiego.

W wyborach w 2011 roku bez powodzenia kandydował z listy PO do Sejmu w okręgu rzeszowskim, otrzymując 4271 głosów. Mandat posła VII kadencji objął jednak w 2015 roku zastępując Zbigniewa Rynasiewicza, który z niego zrezygnował.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.