REKLAMA


Mirosław Pluta - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mirosław Pluta Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  21 miejsce 0,70 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 8,88 % poparcia

Nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Ukończył studia z zakresu socjologii w filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Został doktorantem na UMCS. W 2003 roku ukończył także studia podyplomowe z wychowania fizycznego na Politechnice Radomskiej. Pracował jako nauczyciel w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Prowadził również własną działalność gospodarczą.

W II turze wyborów w 2002 roku został wybrany na urząd burmistrza miasta i gminy Baranów Sandomierski z ramienia komitetu „Wspólna Droga Prawicy”. W 2006 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, wygrywając w I turze. W wyborach w 2007 roku bez powodzenia startował do Sejmu w okręgu rzeszowskim z listy Platformy Obywatelskiej.

W 2010 roku kandydował wyłącznie do rady powiatu tarnobrzeskiego, uzyskując mandat. Powołany został następnie na stanowisko starosty tego powiatu IV kadencji.

W 2011 roku objął mandat poselski, z którego zrezygnował Jan Tomaka. W wyborach w tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 12 812 głosów. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku startował z listy PO w okręgu nr 9 w Rzeszowie i nie uzyskał mandatu eurodeputowanego, zdobywając 4783 głosy.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.