REKLAMA


Cezary Cieślukowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Cezary Cieślukowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  177 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  21 miejsce 0 % poparcia

Absolwent studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Pracował jako komisarz miasta Sejny, następnie zajmował stanowisko dyrektora biura sejmiku samorządowego. W okresie 1992–1997 sprawował urząd wojewody suwalskiego.

Był członkiem Unii Wolności, a w 2001 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, kierując jej lokalnymi strukturami w Suwałkach. W 1998 roku uzyskał mandat radnego sejmiku podlaskiego, sprawował go także w dwóch kolejnych kadencjach.

W 2001 roku bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy PO, a w 2004 roku do Parlamentu Europejskiego. Bez powodzenia ubiegał się również w 2007 roku o reelekcję do sejmiku w przedterminowych wyborach. Powrócił jednak do funkcji w 2010 roku. Rok później powołano go na członka zarządu województwa, funkcję tę pełnił do 2013 roku. We wrześniu 2014, po nieumieszczeniu go ponownie na liście PO do sejmiku, wystąpił z tej partii i związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym, uzyskując w tym samym roku z ramienia tej partii reelekcję w wyborach wojewódzkich.

W lutym 2015 został nominowany przez premier Ewę Kopacz na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.