REKLAMA


Adam Musiuk - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Adam Musiuk Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  47 miejsce 0,28 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  5 miejsce 3,93 % poparcia

Przedstawiciel Forum Mniejszości Podlasia. Adiunkt Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz prowadzący wykłady w Katedrze Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.

Od 16 lat odpowiedzialny za restauracje i pozyskiwanie środków na obiekty sakralne. Od 2001 roku członek Komisji Opieki Nad Zabytkami Warszawskiej Metropolii Prawosławnej. W latach 2002-2007 doradca ds. inwestycji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przy tworzeniu Muzeum Ikon w Supraślu.

W latach 2011-2013 nadzorował tworzenie Centrum Kultury Prawosławnej im. Świętych Cyryla i Metodego przy Metropolii Warszawskiej. Jeden z inicjatorów powołania prawosławnej szkoły im. św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. W latach 2010-2014 jako członek Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska oraz Komisji Finansów Rady Miasta Białystok odpowiadał za rozwój Białegostoku oraz kontrolował wydatki miejskie. Pomysłodawca i organizator konkursu „Św. Gabriel Oczami Przedszkolaka”, oraz współorganizował liczne turnieje sportowe i spotkania z młodzieżą.

W latach 2009-2014 prowadził autorską audycję w Radio Akadera. W 1989 roku w drużynie Mistrza Polski Juniorów w Piłce Nożnej Jagiellonii Białystok.

Zwycięzca Budżetu Obywatelskiego Białegostoku 2013, czyli Bulwarów św. Jana Teologa, których budowa właśnie się rozpoczyna.

Za prace na rzecz Cerkwi nagrodzony orderem św. Marii Magdaleny i orderem św. Równych Apostołom Cyryla i Metodego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.