REKLAMA


Grzegorz Kucharewicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Kucharewicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  68 miejsce 0,16 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  12 miejsce 2,26 % poparcia

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Działacz odrodzonego samorządu aptekarskiego, farmaceuta i właściciel apteki. Członek Prawa i Sprawiedliwości. W czasie wyborów prezydenckich w 2015 r. wszedł w skład Ogólnopolskiego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy.

Urodził się 12 września 1958 r. w Sokółce. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (magister farmacji od 1982 r.). W latach 1983 - 1991 pracował w Zakładzie Farmakologii Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie w 1987 r. obronił pracę doktorską. W 1991 r. otworzył aptekę w Czarnej Białostockiej, a w 1994 r. został właścicielem apteki w Białymstoku.

W 1995 r. włączył się w działalność odrodzonego samorządu aptekarskiego. Był wiceprezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Białymstoku. W roku 2003 wybrany został na prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej. Funkcję tę pełnił do 2010 r. Równocześnie działał w Naczelnej Radzie Aptekarskiej w Warszawie. Był członkiem Prezydium NRA w IV kadencji, a od 2006 r. wiceprezesem NRA. 18 stycznia 2008 r. wybrany został przez Krajowy Zjazd Aptekarzy na prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej. Ponownie wybrany został na to stanowisko w styczniu 2012 r.

Od 2005 r. jako przedstawiciel Naczelnej Izby Aptekarskiej regularnie uczestniczy w pracach sejmowej i senackiej Komisji Zdrowia nad projektami ustaw dotyczących ochrony zdrowia, zabiegając o rozwiązania prawne korzystne dla polskich pacjentów. Brał udział w kilku ważnych debatach na temat służby zdrowia i potrzeb zdrowotnych Polaków, organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, nadawaną przez Ministra Zdrowia.

Żonaty (żona, Mariola Kucharewicz, jest lekarzem onkologiem); ojciec trzech córek: Marty, Joanny i Agnieszki.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.