REKLAMA


Henryk Wnorowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Henryk Wnorowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  62 miejsce 0,19 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  10 miejsce 2,80 % poparcia

Henryk Jan Wnorowski jest profesorem nauk ekonomicznych od roku 2011, zatrudnionym na stanowisku profesora zwyczajnego w Uniwersytecie w Białymstoku. W kadencji 2012-2016 pełni funkcję Dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Od początku zarządzania Wydziałem kładzie szczególny nacisk na dopasowanie programów kształcenia do oczekiwań praktyki gospodarczej oraz współpracę międzynarodową Wydziału. Jest także Pełnomocnikiem Rektora ds. współpracy z gospodarką, sieci naukowych i międzynarodowych.

Związki profesora z Uniwersytetem w Białymstoku sięgają 1981 roku, kiedy to rozpoczął studia na Wydziale Administracyjno-Ekonomicznym. Na tej uczelni przeszedł przez wszystkie szczeble służbowe od asystenta do profesora zwyczajnego. Dorobek naukowy prof. dr hab. Henryka Jana Wnorowskiego liczy ponad 150 prac naukowych. Jest cenionym i szanowanym wykładowcą, wypromował trzech doktorów, aktualnie sprawuje opiekę nad dziesięcioma doktorantami. Za swoje dokonania wielokrotnie otrzymywał Nagrodę Rektora Uniwersytetu w Białymstoku za pracę naukową i działalność organizacyjną oraz w 2004 roku Nagrodę Indywidualną Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za rozprawę habilitacyjną.

W roku 2014 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi.

Profesor Henryk Jan Wnorowski poza swoją aktywnością naukową pełnił przez ponad 20 lat funkcję dyrektora handlowego oraz prezesa zarządu w jednym z największych przedsiębiorstw na Podlasiu – Polmosie Białystok. Pod jego rządami przedsiębiorstwo to osiągnęło pozycję lidera w polskim przemyśle spirytusowym.

Wreszcie należy zaznaczyć, iż profesor Wnorowski, to rodowity Podlasianin. Urodził się w Starych Wnorach w roku 1963. Do Liceum Ogólnokształcącego uczęszczał w Wysokiem Mazowieckiem, na Uniwersytet - w Białymstoku, z którym związał się do dzisiaj. Mieszka w Białymstoku z rodziną (żona, dwójka studiujących dzieci) i angażuje się w rozwój naszego regionu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.