REKLAMA


Aleksander Sosna - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Aleksander Sosna Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  50 miejsce 0,25 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  10 miejsce 1,74 % poparcia

Urodzony w 1963 r. Urzędnik samorządowy, działacz prawosławny, poseł na Sejm VII kadencji, były doradca społeczny Prezydenta RP i wiceprezydent Białegostoku.

Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego Filia w Białymstoku. Pracował w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, następnie w 1991 roku został zatrudniony w Państwowej Inspekcji Pracy. Po wyborach samorządowych w 2006 roku prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powierzył mu obowiązki swojego zastępcy. Po wyborach samorządowych w 2010 roku  zachował to stanowisko. Urzędowanie zakończył po objęciu mandatu poselskiego w czerwcu 2014 roku. 13 grudnia 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski powołał go na społecznego doradcę prezydenta ds. społeczności prawosławnej i mniejszości białoruskiej w Polsce.

Zaangażowany w działalność organizacji prawosławnych, m.in. jako sekretarz Stowarzyszenia Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego, a także działacz Forum Mniejszości Podlasia.

W 2011 roku w ramach zawartego porozumienia jako przedstawiciel FMP kandydował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Nie uzyskał wówczas mandatu, jednak objął go 5 czerwca 2014 roku w miejsce wybranej do Parlamentu Europejskiego Barbary Kudryckiej. 27 czerwca tego samego roku został odwołany ze stanowiska doradcy społecznego prezydenta w związku z objęciem mandatu poselskiego.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.