REKLAMA


Tomasz Larczyński - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Larczyński Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  36 miejsce 0,45 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 15,33 % poparcia

Historyk, archiwista, doktorat z mediewistyki obronił z wyróżnieniem na Uniwersytecie Gdańskim w 2015 r. Analityk rynku kolejowego, współpracownik Zespołu Doradców Gospodarczych TOR (portal Transport-Publiczny.pl) oraz firmy KOW (dwutygodnik Kurier Kolejowy). Inicjator i główny współautor programu transportowego partii Razem. Zatrudniony także w Polskiej Akademii Nauk Bibliotece Gdańskiej; w tej jednostce naukowej stworzył i kieruje organizacją zakładową Solidarności. Członek Krytyki Politycznej i współpracownik jej Dziennika Opinii. Stały felietonista miesięcznika Moje dwuMiasto. Inicjator i organizator (wspólnie ze Związkiem Ukraińców w Polsce) pierwszej demonstracji antyputinowskiej w Gdańsku (marzec 2014). Inicjator i uczestnik debaty wokół tzw. "Drogi Czerwonej" w Gdańsku (2012), działacz Kongresu Ruchów Miejskich (2015). Znawca i komentator życia społeczno-kulturalnego Republiki Czeskiej, tłumacz poezji Jiřího Ortena.

Zainteresowany także rzeczywistością społeczno-polityczną współczesnego Iranu (autor szeregu tekstów o tej tematyce w Dzienniku Opinii). Działał w studenckich organizacjach turystycznych, gdzie był pomysłodawcą nazwania najwyższego wzniesienia Gdańska "Górą Studencką" (2007). Instruktor harcerski ZHP (czynny do 2010 r.). Urodzony w 1983 r. w Gdyni, mieszkał przez prawie całe życie w Gdańsku. Żonaty, jedno dziecko.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Pablito 2015-10-21 18:11:47
  Z tą "pierwszą w Gdańsku demonstracją antyputinowską" to albo niedoinformowanie, albo kłamstwo. Gdańska Federacja Anarchistyczna i Ruch Społeczeństwa Alternatywnego organizowały szereg pikiet i demonstracji antyputinowskich dużo wcześniej niż w 2014, choćby przeciwko wojnie w Czeczenii. Tyle tytułem sprostowania, poza tym Pan Tomasz ma mój głos.
 • kamarad 2015-10-21 13:13:07
  Zacne CV. Szukałem kogoś z Partii Razem, kto posiada jakieś kompetencje, w szczególności społeczne. Duży plus za tłumaczenie z czeskiego. Zdravim