REKLAMA


Edmund Stachowicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Edmund Stachowicz Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  186 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  23 miejsce 0 % poparcia

Urodzony 28 lutego 1948 w Tczewie.

W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Nauk Społeczno-Ekonomicznych Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, a następnie studia podyplomowe na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Od 1970 do 1982 roku działał w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Od 1972 roku do rozwiązania należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był I sekretarzem Komitetu Gminnego w Skarszewach, a od 1982 do 1990 roku etatowym pracownikiem Komitetu Wojewódzkiego. 

W latach 90. był m.in. dyrektorem wojewódzkiego biura parlamentarnego SLD i radnym miasta.

Od 1998 do 2001 roku zasiadał w sejmiku pomorskim. Sprawował mandat posła na Sejm IV kadencji z okręgu gdańskiego, wybranego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2005 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

W 2006 roku został wybrany na prezydenta Starogardu Gdańskiego. W 2010 roku uzyskał reelekcję, był równocześnie szefem sztabu wyborczego KW SLD w województwie pomorskim. W 2014 roku startował w wyborach prezydenckich w Starogardzie Gdańskim w pierwszej turze, startując jako członek SLD z własnego komitetu. Nie uzyskał także mandatu radnego sejmiku, kandydując z listy SLD Lewica Razem.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.