REKLAMA


Elżbieta Jachlewska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Jachlewska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  37 miejsce 0,36 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  5 miejsce 5,48 % poparcia

Urodzona 21.06.1968 r w - ekonomistka, specjalistka od prawa pracy, prezeska.

Po mieczu gdynianka. Pradziad Stanisław Antoniewicz był jednym z budowniczych Gdyni.

Wiceprzewodnicząca Partii Kobiet, prezeska Stowarzyszenia WAGA działającego na rzecz równości kobiet i mężczyzn, praw kobiet oraz zrównoważonego rozwoju, członkini inicjatywy Trójmiejska Akcja Kobieca, członkini porozumienia Kobiety dla Pomorza. Absolwentka  Europeistyki w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, koordynatorka ds. kontaktów z partiami feministycznymi w Europie z ramienia Polski, współtwórczyni obywatelskiego komitetu wyborczego w 2010 roku - Bezpartyjne Forum Społeczne. Redaktorka Naczelna „Obywatelki” - rocznika na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Brała udział w tworzeniu wielu projektów, np. edukacyjnym dla młodzieży „Młoda Demokracja”, promujący Europejską Kartę równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym „Bilet do Równości”, „Darcie Pierza” - projekt aktywizujący i integrujący mieszkanki Biskupiej Górki, czy promującą to miejsce jako atrakcję turystyczną „Pocztę z widokiem na Biskupią górkę”. Ponadto program „Mama ma Pomysł” aktywizujący Mamy w tworzeniu małego biznesu, „Etat Tata” kampanię społeczną na rzecz równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy, konferencje na UG „Krzywicka, emancypantka Dwudziestolecia Międzywojennego”, "Kobiety w przestrzeni publicznej" oraz cykl wykładów "Równość szans na rynku pracy".  Inicjatorka  powstania filmu dokumentalnego " Kobieta bez przestrzeni" oraz wydania w Polsce książki Gerarda Guegana " Polki. Podróż do wnętrza Polski".

Odwiedza i wspiera kobiety z różnych społeczności np. w więzieniach

Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci - 14-letniej Gai i 19-letniego Gniewka.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Jaro 2015-09-21 13:01:00
  Kompetentna Kandydatka, no i kto jej nie zna:)
 • Monika 2015-09-19 11:32:47
  Ela jest jedną z tych osób, które powinny być w Sejmie, dla dobra nas wszystkich! Zaangażowana, ideowa i mądra, osoba na którą zawsze można liczyć. Jednocześnie normalna babka znająca życie od podszewki. Mam nadzieję, że będzie reprezentować nas w Sejmie!