REKLAMA


Teresa Hoppe - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Teresa Hoppe Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  124 miejsce 0,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  22 miejsce 0,20 % poparcia

Nauczycielka, przedsiębiorca i działaczka kaszubska, wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego, posłanka na Sejm VII kadencji.

Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Poznaniu. W 1991 uzyskała tytuł zawodowy magistra teologii na warszawskiej Akademii Teologii Katolickiej. Kształciła się również na studiach podyplomowych z zakresu dziennikarstwa w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni.

W 1980 została członkinią "Solidarności", współpracowała później z Komitetem Obywatelskim. W pierwszej połowie lat 80. wstąpiła do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i pełniła szereg funkcji w organach kierowniczych tej organizacji, została także wiceprezesem na kadencję 2011–2013. Zaangażowana w upowszechnianie folkloru kaszubskiego, inicjowała powołanie Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, a także wydawanie lokalnych publikacji i działania na rzecz promocji kaszubszczyzny.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku wystartowała do Sejmu jako bezpartyjna kandydatka z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu gdyńskim. Uzyskała mandat posłanki VII kadencji z wynikiem 7552 głosy.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.