REKLAMA


Jerzy Barzowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jerzy Barzowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  151 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  19 miejsce 0 % poparcia

W 1980 roku wstąpił do „Solidarności”, przewodniczył komisji zakładowej związku, a w latach 90. był członkiem władz regionalnych. W 1981 ukończył liceum ogólnokształcące w Bytowie. 

Poseł na sejm III kadencji z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.  Z kolei w latach 1994–1998 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Bytowa. W kolejnej kadencji awansował na burmistrza, by w latach 2002 - 2006 ponownie wrócić na stanowisko zastępcy.

W wyborach samorządowych w 2006 roku bezskutecznie kandydował do sejmiku pomorskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rok później został kierownikiem Centrum Integracji Społecznej w Bytowie oraz objął mandat radnego sejmiku, zwolniony przez Piotra Stankego. Utrzymał go również przez kolejne dwie kadencje. Jako członek PiS kandydował z listy tej partii w 2011 roku do Sejmu i w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.