REKLAMA


Roman Dambek - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Roman Dambek Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  74 miejsce 0,07 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  10 miejsce 0,66 % poparcia

Mgr inż. Roman Dambek, lat 66, żonaty, pochodzi z pomorskiej zasłużonej rodziny walczącej od pokoleń o polskość Kaszub i Pomorza. Uczestnik Grudnia 1970 r. w Gdyni i Gdańsku, emigrant polityczny (USA), inicjator Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Grudnia 1970 r.

Został odznaczony przez śp. Prezydent RP prof. Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, prezes Kaszubsko- Kociewskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, bratanek porucznika Józefa Dambka – założyciela i dowódcy „TOW” „Gryf Pomorski”.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w USA i w Polsce; pracował jako inspektor w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, a za rządów premiera Jarosława Kaczyńskiego w administracji państwowej na stanowisku dyrektorskim.

W latach 1994-1997 wiceprezes Zarządu Woj. Gdańskiego Porozumienia Centrum. Od 2002 r. jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz członkiem Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Wojewódzkim Prawa i Sprawiedliwości Januszu Śniadku.

Jest asystentem Anny Fotygi – poseł do Parlamentu Europejskiego, pracuje w biurze głównym w Gdyni.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.