REKLAMA


Dorota Gardias - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Gardias Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  60 miejsce 0,12 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  7 miejsce 2,82 % poparcia

Ukończyła Liceum Medyczne w Słupsku oraz studia z pedagogiki socjalnej i edukacji zdrowotnej, a także podyplomowe studia zarządzania w służbie zdrowia.

W szpitalu powierzono jej m.in. funkcję naczelnej pielęgniarki. W 1997 wstąpiła do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Była przewodniczącą organizacji zakładowej związku.

W 2005 roku została przewodniczącą OZZPiP, a rok później wiceprzewodniczącą centrali związkowej Forum Związków Zawodowych.

Należała do Socjaldemokracji Polskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku zrezygnowała z kandydowania z ramienia Lewicy i Demokratów, nie przyjęła także stanowiska Naczelnej Pielęgniarki Kraju w Ministerstwie Zdrowia. W 2011 roku zrezygnowała z kierowania związkiem zawodowym, utrzymując funkcję wiceprzewodniczącej centrali związkowej Forum Związków Zawodowych. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku znalazła się na liście kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale nie uzyskała mandatu poselskiego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku otwierała listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w okręgu pomorskim, nie uzyskując mandatu posła.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.