REKLAMA


Grzegorz Sztolcman - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Sztolcman Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  28 miejsce 0,44 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 13,21 % poparcia

Lekarz, poseł na Sejm VI i VII kadencji. Ukończył studia medyczne w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Następnie uzyskał specjalizację drugiego stopnia z zakresu chirurgii ogólnej.

Od 1988 roku zatrudniony w Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Częstochowie, w 2003 roku objął funkcję dyrektora ds. lecznictwa Zespołu Szpitali Miejskich w Częstochowie (trzech połączonych szpitali), a od 2006 roku pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szpitali Miejskich.

W 2000 roku ukończył studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia na Politechnice Częstochowskiej. W 2006 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej został wybrany radnego sejmiku śląskiego i zrezygnował ze stanowiska dyrektora.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskał mandat poselski z listy PO. Kandydując w okręgu częstochowskim, otrzymał 12 701 głosów. W 2011 roku kandydował w wyborach parlamentarnych z 3. miejsca na liście komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 28 w Częstochowie i uzyskał ponownie mandat poselski. Oddano na niego 8926 głosów (3,98% głosów oddanych w okręgu). Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.