REKLAMA


Grażyna Kasprowicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grażyna Kasprowicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  80 miejsce 0,05 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  13 miejsce 0,62 % poparcia

Socjolog kultury, od wielu lat związana z kulturą i sztuką Śląską jako prezes Spółdzielni Artystów Plastyków PLASTYKA. 
Urodzona w Bytomiu w rodzinie wygnańców ze Lwowa, matka trojga dorosłych dzieci.

W latach 70-tych jeszcze jako studentka angażuje się w ruch rozprowadzania dzieł bezdebitowych i literatury chrześcijańskiej w krajach bloku sowieckiego. Dorosłą aktywność społeczną i polityczną związała z ruchem komitetów obywatelskich – jako przewodnicząca Komisji Interwencji Komitetu Obywatelskiego w Bytomiu i delegat na Zjazd Krajowy KO, a następnie sekretarz Krajowej Konferencji KO w Warszawie i przewodnicząca Unii KO województwa katowickiego.

Osobiście organizowała w latach 1989-95 „wigilie dla bezdomnych” na dworcu PKP w Bytomiu. Nie przed ani po 24 grudnia, lecz dokładnie w dniu wigilii o godz. 17:00. Osobiście organizowała pomoc dla polskich dzieci na Kresach – np. akcja „Święty Mikołaj jedzie do Lwowa” oraz wspólne wakacje dla dzieci ze Śląska, Niemiec i Ukrainy, w Polsce, na Ukrainie i w Niemczech.

Jest członkiem założycielem wielu organizacji społecznych, stowarzyszeń i fundacji – Związek Ormian w Polsce, Towarzystwo Miłośników Lwowa, Stowarzyszenie Inteligencji EUREKA, Stowarzyszenie Współpracy Europejskiej EUROMOST, etc.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.