REKLAMA


Tomasz Kalita - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Kalita Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  20 miejsce 1,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 5,82 % poparcia

Urodził się 8 lutego 1979 roku w Bielsku-Białej. Politolog, doradca wicemarszałka Sejmu RP, dyrektor Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i szef Centrum Medialnego SLD. Od 2000 roku zaangażowany w życie publiczne.

Rozpoczynał swoją działalność jako dziennikarz. W 2003 roku uczestniczył w kampanii przed referendum akcesyjnym w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Brał udział w wielu kampaniach wyborczych kandydatów na prezydenta oraz parlamentarnych.

Od 2005 roku kierował zespołem programowym SLD. Jest współtwórcą podstawowego dokumentu polskiej lewicy: Konstytucji Programowej „SLD Polska Demokratyczna i Socjalna”.

Pomysłodawca i organizator wielu debat, m.in. w 10-lecia funkcjonowania Konstytucji z 1997 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Uczestnik wielu spotkań i dyskusji w środowiskach progresywnych w Europie i na świecie.

W latach 2008-2011 pełnił funkcję rzecznika prasowego SLD i Klubu Parlamentarnego SLD. W 2011 roku założył Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. W tym samym roku został szefem zespołu doradców byłego premiera, przewodniczącego SLD Leszka Millera i doradcą wicemarszałka Jerzego Wenderlicha.

Wiceprzewodniczący Rady Programowej TVP.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)