REKLAMA


Ewa Wolak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ewa Wolak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  109 miejsce 0,07 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  12 miejsce 0,75 % poparcia

Nauczycielka, posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji.

Ukończyła studia z zakresu geologii na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studia podyplomowe na tej uczelni z zakresu matematyki z informatyką oraz w Wyższej Szkole Bankowej z zakresu zarządzania oświatą. Pracowała jako nauczycielka matematyki, była zatrudniona w Kuratorium Oświaty jako starszy wizytator, a także w Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

W latach 1998-2005 była radną wrocławskiej rady miejskiej. Przez dwie kadencje przewodniczyła Komisji Edukacji i Młodzieży, uczestniczyła w pracach Komisji Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Komisji Współpracy z Zagranicą i Promocji Wrocławia. Od 1994 roku należy do NSZZ „Solidarność”, która udzieliła jej poparcia w wyborach do Sejmu RP w 2007 roku.

W latach 1998-2001 działała w Ruchu Społecznym AWS. W 2001 roku kandydowała do Sejmu z listy AWSP. W 2004 roku przystąpiła do Platformy Obywatelskiej.

Od 19 października 2005 roku sprawuje mandat poselski z ramienia tej partii, reprezentując okręg wrocławski. W Sejmie V kadencji zasiadała w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży i Komisji Pracy, pełniła funkcję wiceprzewodniczącej parlamentarnej grupy polsko-rumuńskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

W VII kadencji została członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, a także przewodniczącą Dolnośląskiej Grupy Parlamentarzystów.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • ochroniarz środowiska 2015-10-14 23:26:36
  Tragiedia i z kompetencjami krucho