REKLAMA


Aleksander Ziółkowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Aleksander Ziółkowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  98 miejsce 0,09 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  14 miejsce 1,56 % poparcia

49 lat, żonaty, dwoje studiujących dzieci. W latach 1986 – 1991 studiował polonistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach późniejszych ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą i historii.Po studiach pracował jako nauczyciel w szkołach strzelińskich: Szkole Podstawowej nr 4, Zespole Szkół Ogólnokształcących - Szkole Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącym. W roku 1999 powołany na dyrektora Szkoły Podstawowej w Kuropatniku, a po przekształceniu, które sam zainicjował dyrektora Zespołu Szkół w Kuropatniku, które pełnił do 2008. Jako dyrektor przeprowadził dwie istotne reformy swojej placówki – zmiana obwodu i powołanie Gimnazjum w Kuropatniku, zmiany te przekształciły najmniejszą szkołę w gminie w placówkę stabilną i rozwijającą się. Uczynił również z tej szkoły centrum różnorodnych inicjatyw: festyny, koncerty dla mieszkańców itp.

Oprócz pracy zawodowej pełni szereg funkcji społecznych: m.in. Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii, prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, był również wiceprzewodniczącym MOZ NSZZ „Solidarność” pracowników oświaty. Od roku 2014 należy do partii Prawo i Sprawiedliwość.

W samorządzie: w latach 1998- 2002 członek Komisji Budżetu Rady Miejskiej Strzelina, radny trzech kadencji Rady Powiatu Strzelińskiego ( 2009 – nadal). W latach 2009- 2010 zastępca przewodniczącego Rady Powiatu, członek zarządu powiatu ( 2010- 2012 ), wicestarosta (2014- nadal). W wyborach samorządowych 2014 r. ubiegał się o funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin, w których otrzymał drugi wynik, ustępując jedynie urzędującemu burmistrzowi.

Posiada wszechstronne zainteresowania. Interesuje się polityką, teologią , historią, literaturą i sportem.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.