REKLAMA


Andrzej Jaroch - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Jaroch Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  100 miejsce 0,07 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  14 miejsce 1,34 % poparcia

Wrocławianin od urodzenia 66 l.; jest żonaty ma troje dzieci i czwórkę wnuków; doktor n.t.; nauczyciel akademicki w Politechnice Wrocławskiej; ukończył Wydział Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej; a w 1981 r. uzyskał doktorat na tym wydziale; jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych; jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Pracuje jako wykładowca w Katedrze Radiokomunikacji i Teleinformatyki na Politechnice Wrocławskiej; przez 24 lata był prezesem Klubu Sportowego AZS tej uczelni.

W latach 1998 – 2002 był radnym Rady Miejskiej i wiceprezydentem Wrocławia.
W latach 2004-2005 był radnym Sejmiku Woj. Dolnośląskiego – przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.
W 2005 r. wybrany senatorem; pracował w komisjach: Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Spraw Zagranicznych. Reprezentował polski parlament w Zgromadzeniu Parlamentarnym Polska-Ukraina.
W 2010 r. uzyskuje ponownie mandat radnego Sejmiku i przewodniczy Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu. W 2014 lista do Sejmiku, której lideruje, zdobywa 2 mandaty.

Jest członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości oraz (do 2014) wiceprezesem Zarządu.

Za działalność w ramach misji społecznej Kościoła Katolickiego odznaczony przez Jana Pawła II orderem „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.