REKLAMA


Marek Szafraniec - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Szafraniec Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  14 miejsce 1,48 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 15,76 % poparcia

Urodzony w 1956 roku w Radlinie.

Absolwent I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Ukończył Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończone studia doktoranckie w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu ewaluacji dydaktycznej w Uniwersytecie Gdańskim, studiował zarządzanie projektami europejskimi w Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Specjalista ds. zarządzania oświatą i funduszami europejskimi, działacz samorządowy i społeczny.

Obecnie jest wicestarostą powiatu mikołowskiego. Pełnił ważne funkcje w administracji rządowej i samorządowej – m. in. wicekurator oświaty w Katowicach oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Autor kilkudziesięciu projektów systemowych i konkursowych w ramach EFS. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym kilku przewodników metodycznych do wdrażania e-learningu oraz innowacyjnych programów i metod kształcenia (WebQuest, Key to learning, TOC w edukacji).

Współzałożyciel i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Był także wykładowcą w kilku wyższych uczelniach (teatrologia UŚl w K-cach), prawo oświatowe (PWSZ w Raciborzu), fundusze europejskie (WSP TWP w Warszawie), media w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie.

W latach 2010 – 2014 prezes T&M Siloe – specjalizująca się w doradztwie projektowym oraz w realizacji projektów finansowanych z EFS.

Współtwórca Komitetu Obywatelskiego w Orzeszu, wydawca i redaktor gazet samorządowych: „Orzeskie Spojrzenia” i „Gazeta Orzeska”, do której prawa bezpłatnie przekazał Miastu Orzeszu w 1994 roku.

Współzałożyciel i członek Rady Programowej Fundacji „Warto Żyć”, która wspiera dzieci i młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym poprzez organizację akcji charytatywnych i realizację projektów z zakresu edukacji i kultury.

Działacz samorządowy: był delegatem do Sejmiku Województwa Katowickiego (1994 – 98), radnym pwiatu mikołowskiego – dwie kadencje (1998 – 2002, 2014 – nadal), radnym Miasta Orzesze - dwie kadencje (1990, 1994 98).

Mieszka w Orzeszu, jest żonaty i ma trójkę dorosłych dzieci.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • rajmund Morawski 2015-10-14 20:58:25
  gośc konkretny i co mówi , to robi. Oby jak najwięcej takich
 • Klops 2015-10-03 11:38:25
  Do KAMIL: niemili piszę się razem a wniosek do starostwa i odpowiednich służb wpływnie o sprawdzenie połączeń ze służbowych komórek a konkretnie o wykorzystanie w celach prywatnych SMS premium. Do firmy obsługujące bramkę premium dla dziennika zachodniego już wpływa o zabezpieczenie danych. Jeżeli okaże się to prawdą być może kadencja tego pana zacznie się bardzo niemiło.
 • KAMIL 2015-10-01 11:05:53
  ALE Jesteście zazdrośnicy i nie mili ludzie. Komuś dobrze idzie,ma poparcie,dobre wykształcenie,doświadczenie to od razu ma być taki jak PO-PSL -aferzysta lub złodziej,nie każdy jest zły tak jak PO-PSL Głosujcie na Marka Szafraniec
 • wyborca 2015-09-28 21:31:18
  Czy ktoś może sprawdzić ile SMSów zostało wysłanych przez tego Pana na samego siebie ze służbowej komórki starostwa? Mowa o tym profilu i podejrzeniu o możliwe nadużycie dziennikzachodni.pl/plebiscyt/prawybory-2015-okreg-wyborczy-na-sejm-nr-30-rybnik,29243,t,id.html