REKLAMA


Andrzej Gościniak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Gościniak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  176 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  21 miejsce 0 % poparcia

Urodzony 16 listopada 1941 w Rybniku.

Studiował na Politechnice Śląskiej (studiów nie ukończył). Był działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich, zasiadał we władzach lokalnych i krajowych tej organizacji.

Pracował na kierowniczych stanowiskach w spółdzielniach pracy, był zatrudniony w hali widowiskowej Spodek, pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Studiów i Projektów Komunikacji w Katowicach. W latach 90. zawodowo związany z Filharmonią Śląską, później przeszedł na emeryturę.

W 1997 bezskutecznie kandydował do Sejmu z ramienia Unii Prawicy Rzeczypospolitej. Był jednym z założycieli Związku Górnośląskiego w Siemianowicach Śląskich, a także współtwórcą miejskich struktur Platformy Obywatelskiej.

W wyborach samorządowych w 2002 (z ramienia Echa Siemianowic) i w 2006 (z listy PO) był wybierany w skład rady miejskiej. W 2006 bez powodzenia ubiegał się również o stanowisko prezydenta Siemianowic Śląskich, objął natomiast funkcję przewodniczącego rady miejskiej V kadencji.

W 2010 r. został wybrany do sejmiku śląskiego IV kadencji. Był jego wiceprzewodniczącym, zaś 14 listopada 2011 zastąpił Bogusława Śmigielskiego (wybranego do Senatu) na urzędzie przewodniczącego. W 2014 nie uzyskał reelekcji w wyborach do sejmiku.

Członek partii Platforma Obywatelska.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.