REKLAMA


Krzysztof Wostal - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Wostal Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  27 miejsce 0,47 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  7 miejsce 3,58 % poparcia

Posiada dyplom Technika Informatyka, a także Licencjat Administracji, który uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Jest magistrem pedagogiki - tytuł uzyskał na wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Katowicach.

Potrafi biegle czytać i pisać alfabetem brajla. Zna alternatywne metody komunikacji, jak alfabet Lorma, Brajl do dłoni i daktylografia.

Jest osobą całkowicie niewidomą i jednocześnie słabosłyszącą.

Pracuje w branży szkoleniowej. Od roku 2000 prowadzi specjalistyczne szkolenia dla osób z niepełnosprawnościami i o niepełnosprawnych na zlecenie różnych firm, stowarzyszeń, fundacji i instytucji. Ponadto pracował na samodzielnych, bądź specjalistycznych stanowiskach, jak na przykład do spraw informatyki i personalnych, a także na stanowiskach kierowniczych. Prowadził autorski program w radio, często gości w mediach w charakterze eksperta do spraw niepełnosprawności.

Od roku 1999 prowadzi działalność społeczną, uczestniczy w pracach różnych stowarzyszeń, rad i komisji. Był między innymi przewodniczącym zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich, przewodniczącym Powiatowej Społecznej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych w tym mieście oraz członkiem zarządu Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Obecnie jest wiceprzewodniczącym zarządu tej organizacji, a także członkiem Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących – był jednym z inicjatorów jej powstania.

Za swoją działalność na różnych płaszczyznach, był kilkakrotnie nagradzany. Między innymi w roku 2009 otrzymał statuetkę Idola Środowiska w konkursie organizowanym przez Fundację Szansa Dla Niewidomych, zaś w roku 2010 został wyróżniony w konkursie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji – Człowiek Bez Barier. W roku 2015 został wyróżniony w kategorii Lodołamacz Specjalny w Śląskim etapie konkursu „Lodołamacze”. Był także nagradzany za działalność biznesową, m.in. nagrodą Lodołamacza.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Jakub Guzy 2015-10-18 19:35:42
  poznałem tego pana gdy prowadził fundację dla niewidomych w Katowicach na Osiedlu Witosa. Bardzo miła osoba dlatego ma mój głos.