REKLAMA


Piotr Van der Coghen - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Van der Coghen Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  54 miejsce 0,16 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  7 miejsce 3,08 % poparcia

Samorządowiec i ratownik górski, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Posiada średnie wykształcenie. Z zawodu jest ratownikiem górskim i przewodnikiem górskim, a także instruktorem sportu. Pracował jako biegły w zakresie przyczyn wypadków w turystyce i sportach górskich. Jest twórcą i pierwszym naczelnikiem Jurajskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego a następnie Grupy Jurajskiej GOPR.

Zasiadał w zarządzie głównym GOPR w Zakopanem, jest inicjatorem użycia quadów w ratownictwie górskim. Brał udział w m.in.akcji ratowniczej na terenie hali Międzynarodowych Targów Katowickich.

W 2002 roku z listy Niezależnej Alternatywy Wyborczej został wybrany na radnego powiatu zawierciańskiego. W 2006 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej został wybrany radnym sejmiku śląskiego z wynikiem 21 886 głosów.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskał mandat poselski z listy PO. Kandydując w okręgu sosnowieckim, otrzymał 28 657 głosów. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 12 171 głosów.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)