REKLAMA


Andrzej Szarawarski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Szarawarski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  9 miejsce 4,42 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 28,01 % poparcia

Wykształcenie wyższe, absolwent Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jeden z założycieli Socjaldemokracji Rzeczpospolitej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz przewodniczącym wojewódzkich struktur tych partii w województwie śląskim.

Poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji z ramienia SLD z okręgu sosnowieckiego. Były wiceminister gospodarki i były wiceminister skarbu państwa. W Sejmie pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji m.in. Przewodniczącego Sejmowej Komisji Transportu Łączności Handlu i Usług oraz wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury.

W latach 1973–1988 pracował w hucie Ferrum w Katowicach oraz w kopalniach Ostrawsko-Karwińskiego zagłębia węglowego w Czechosłowacji. W latach 90. prezesował spółkom prawa handlowego.

W 2003 r. założył sosnowiecki oddział Polskiego Stowarzyszenia „Dom Europejski”, którego do dziś jest Prezesem Zarządu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Obywatel_POLAK 2015-10-23 09:46:24
  Precz z KOMUNĄ !!! Jak Panu nie wstyd kandydować mając na sumieniu wysprzedanie za bezcen Polskich Hut Stali ??? WSTYD !!! RZYGAM TAKIMI KANDYDATAMI !!!!