REKLAMA


Jerzy Borkowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jerzy Borkowski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  19 miejsce 1,16 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 7,39 % poparcia

Poseł VII kadencji należący do Koła Poselskiego Ruchu Palikota. Uzyskał wykształcenie zasadnicze zawodowe w 1975 roku. Po odbyciu służby wojskowej pracował w Mostostalu w Będzinie.

W 1990 roku, wraz z Januszem Palikotem, współtworzył firmę „Ambra” produkującą wina musujące. Po pięciu latach zrezygnował ze współpracy i zajął się własną działalnością gospodarczą w Dąbrowie Górniczej. Pełnił również kierownicze funkcje w spółkach prawa handlowego i lokalnych stowarzyszeniach.

Od 2010 związany z organizacjami politycznymi inicjowanymi przez Janusza Palikota. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski, kandydując z 1. miejsca na liście Ruchu Palikota w okręgu sosnowieckim i otrzymując 20 292 głosy.

W 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch, w której objął przewodnictwo zarządu regionu w województwie śląskim. W marcu 2015, po rozpadzie klubu poselskiego TR, znalazł się w kole Ruch Palikota.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.