REKLAMA


Marek Gos - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Gos Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  122 miejsce 0,03 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  19 miejsce 0,09 % poparcia

Poseł na Sejm VII kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Urodzony w 1969 roku w miejscowości Łopuszno.

Jest absolwentem studiów z zakresu rolnictwa na Akademii Rolniczej w Lublinie, a także z zakresu administracji w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. 20 lutego 2013 obronił doktorat poświęcony pszenicy jarej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, uzyskując stopień doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii.

W latach 1998–2002 był członkiem rady i zarządu powiatu kieleckiego. Z kolei w latach 2002–2010 był radnym sejmiku oraz członkiem zarządu województwa świętokrzyskiego. W 2010 ponownie został wybrany na radnego województwa, objął funkcję przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego IV kadencji.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku bez powodzenia startował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu kieleckim do Sejmu. Mandat posła VII kadencji objął jednak w związku z rezygnacją złożoną przez Adama Jarubasa. Został m.in. przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrywania projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.