REKLAMA


Daniel Szczodry - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Daniel Szczodry Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  134 miejsce 0,03 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  12 miejsce 0,52 % poparcia

Ma 34 lata i żonę Kasię.

Miejsce urodzenia  -  Starachowice, gdzie w 2000 roku ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Wykształcenie wyższe – mgr stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Aktywność społeczna, zainteresowanie światem polityki w tym  stosunków międzynarodowych, a przede wszystkim  analiza wyzwań społeczno-gospodarczych przed jakimi stoi świat.

Doświadczenie pracy w środowisku międzynarodowym.

Będąc studentem wielokrotnie uczestniczył w wymianach kulturalnych w ramach programu Departamentu Stanu „Work and Travel” pracując w wielu amerykańskich firmach, gdzie miał okazję poznać w praktyce inną kulturę i rozwinąć umiejętność współpracy w zróżnicowanym międzynarodowym środowisku.

W 2004 roku jako jedyny student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał akces do odbycia stażu w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku, gdzie zdobywał praktyczne doświadczenie reprezentując Polskę w pracach w głównych organach najważniejszej w hierarchii organizacji międzynarodowej. Brał udział w Sesjach plenarnych Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Samorządowiec.

W kadencji 2010 – 2014 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu Gospodarki i Infrastruktury w Radzie Miejskiej w Wąchocku.

Procedowanie 4 kolejnych budżetów przy realizacji największej w historii miasta i gminy inwestycji (rewitalizacja centrum Wąchocka) wymagało dobrej merytorycznej współpracy i wiele racjonalności w finalnej konstrukcji wydatków z uwzględnieniem potrzeby różnych środowisk.

W latach 2010-2014 był reprezentantem gminy Wąchock w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Wokół Łysej Góry skupiającej 7 gmin województwa świętokrzyskiego: Bieliny, Bodzentyn, Górno, Łączna, Masłów, Suchedniów i Wąchock. Zasiadał w Radzie Stowarzyszenia, był odpowiedzialny za analizę i opiniowanie wniosków o dotacje środków funduszy UE dla gmin, stowarzyszeń i mieszkańców, aktywizujących się społecznie w ramach przekwalifikowania zawodowego i finansowania mikroprzedsiębiorstw.

Jako radny Rady Miejskiej skutecznie wsparł młodzież pisząc i skutecznie procedując autorską uchwałę powołującą Młodzieżową Radę Miasta Wąchock.

Ekspert ds. innowacji i nowych technologii

Obecnie zawodowo kształtuje politykę produktową w zakresie innowacji i wykorzystywania nowych technologii w kreowaniu nowych usług dla konsumentów w centrali cenionej Polskiej instytucji finansowej. Zatem doskonale wie, jak ten obszar gospodarki rozwija się na świecie, jaki jest potencjał do rozwoju w Polsce i jak ważne jest aby gospodarka była oparta o wiedzę i innowacyjność.

Aktywnie uczestniczył w budowaniu podstaw programowych .Nowoczesnej w grupie tematycznej Samorząd i Polityka Zagraniczna.

Hobbystycznie znając bliżej specyfikę amerykańskiego rynku bardzo wnikliwie śledzi powstające w bólu prace nad umową handlową TTIP pomiędzy USA i UE.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.