REKLAMA


Lucjan Marek Pietrzczyk - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Lucjan Marek Pietrzczyk Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  82 miejsce 0,08 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  11 miejsce 1,92 % poparcia

Nauczyciel, samorządowiec i polityk, poseł na Sejm VII kadencji.

Ukończył m.in. pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Od 1984 roku pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Bilczy. W 2008 roku objął stanowisko świętokrzyskiego wicekuratora oświaty.

W latach 1998–2010 był radnym powiatu kieleckiego trzech kadencji, w trakcie drugiej zasiadał w prezydium rady powiatu. W wyborach w 2010 roku kandydował do sejmiku świętokrzyskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku  uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy Platformy Obywatelskiej, otrzymując 6057 głosów w okręgu kieleckim. Zasiada w parlamentarnej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Infrastruktury. Należy do piętnastu zespołów parlamentarnych, między innymi do Poselskiego Zespołu Strażaków, Parlamentarnego Zespołu ds. Ratownictwa Górskiego i Wodnego, oraz do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.