REKLAMA


Jerzy Borowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jerzy Borowski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  92 miejsce 0,05 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  9 miejsce 1,35 % poparcia

Samorządowiec, w latach 1995-2002 wiceburmistrz, a od 2002 do 2014 roku burmistrz Sandomierza.

Studiował na Uniwersytecie Śląskim oraz na Wydziale Mechanicznym Politechniki Świętokrzyskiej, następnie zaś odbył studia podyplomowe z dziedziny administracji samorządowej w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu.

W okresie PRL zatrudniony w Kopalni Siarki w Machowie, następnie zaś m.in. w Kieleckiej Fabryce Pomp i Centrum Produkcyjnym Pneumatyki oraz kombinacie Huta Stalowa Wola. Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w III RP związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, później pozostał bezpartyjny.

W wyborach w 1994roku  po raz pierwszy uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej Sandomierza. W tym samym roku wszedł w skład zarządu miasta, zaś od 1995 do 2002 roku pełnił nieprzerwanie funkcję wiceburmistrza. W wyborach w 2002, 2006 oraz 2010 był wybierany na stanowisko burmistrza w głosowaniu bezpośrednim. W 2014 roku przegrał w drugiej turze z Markiem Bronkowskim.

Jest współtwórcą Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej „Studium Generale Sandomiriense”. Należy do Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego, działa w Fundacji Sandomierskiej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.