REKLAMA


Beata Bublewicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Bublewicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  97 miejsce 0,06 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  12 miejsce 1,22 % poparcia

Pochodzi z Olsztyna. Posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji z listy Platformy Obywatelskiej. Ukończyła studia na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.

W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej została wybrana na posła V kadencji w okręgu olsztyńskim. Zasiadała w Komisji Spraw Zagranicznych oraz w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Pełniła funkcję sekretarza Sejmu i wiceprzewodniczącej Grupy Polsko-Brytyjskiej. Działała w parlamentarnej Grupie ds. Ratownictwa Wodnego i Górskiego i Parlamentarnej Grupie Kobiet. Przewodniczyła Polsko-Tybetańskiemu Zespołowi Parlamentarnemu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 19 470 głosów. W VI kadencji Sejmu także przystąpiła do Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, której została wiceprzewodniczącą. Ponownie też stanęła na czele Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu.

W 2009 roku bez powodzenia kandydowała z listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W październiku tego samego roku wybrano ją w skład prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. W 2011 kandydowała w wyborach parlamentarnych i po raz trzeci z rzędu uzyskała mandat poselski, otrzymując 23 262 głosy. Objęła m.in. funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Spraw Wewnętrznych i przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.