REKLAMA


Dorota Kinal - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Kinal Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    70 miejsce 0,16 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    4 miejsce 2,72 % poparcia

Nauczycielka, harcerka, wolontariuszka, społeczny kurator sądowy i tytan pracy. Od lat związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jest osobą, która widzi świat w jasnych barwach, dla niej każda sprawa jest do rozwiązania.

Urodziła się w 1965 roku w Kościanie i mieszka tutaj do dziś. Jest absolwentką nauczania początkowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła też studia podyplomowe: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, specjalność: pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Przez 27 lat uczyła w Zespole Szkół nr 2 w Kościanie, pełniła funkcję pedagoga szkolnego i wicedyrektora. W latach 2006 – 2011 była dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych przy TWP w Kościanie. Przez cztery lata od 2011 roku pełniła funkcję Wicekuratora Oświaty w Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Jest nauczycielem z zawodu i zamiłowania.

Przez całe życie pracuje z ludźmi i dla ludzi, praca dla innych dodaje jej energii. Dlatego też od 33 lat aktywnie działa w harcerstwie. Pomaga także osobom wykluczonym – od 2008 roku pełni funkcję kuratora społecznego przy Sądzie Rejonowym w Kościanie. Dla swoich podopiecznych organizuje wyjazdy wakacyjne, pomaga w zakupie odzieży, podręczników i innych potrzebnych rzeczy.

Od 22 grudnia 2014 została powołana przez premiera na funkcję Wicewojewody Wielkopolskiego. Odkąd piastuje urząd, śpi tylko kilka godzina na dobę. Potrafi jednak zarządzać swoim czasem i nie żałuje swojego wyboru. Jako wicewojewoda patronuje licznym projektom społecznym, m.in. kampanii „Drugie życie”, której celem jest promowanie wśród młodzieży wiedzy o przeszczepach, a także „Małemu Wolontariatowi”, który uczy dzieci empatii i wrażliwości. Z Drużyną Szpiku odwiedza chore dzieci w szpitalach. Aktywnie bierze udział w akcjach pomocy społecznej dla chorych będąc nie tylko zaangażowanym promotorem, ale także dawcą krwi.

Jest mężatką, jej mąż jest nauczycielem matematyki. Mają dwoje dzieci: Annę i Pawła, które studiują na Politechnice Poznańskiej. W wolnych chwilach czyta książki lub pracuje w przydomowym ogródku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)