REKLAMA


Wojciech Jankowiak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wojciech Jankowiak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  103 miejsce 0,03 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  8 miejsce 4,76 % poparcia

Członek rady naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceprezes zarządu wojewódzkiego oraz prezes zarządu miejskiego partii w Poznaniu.

Urodzony 17 kwietnia 1956 roku w Wolsztynie (województwo wielkopolskie). Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

W latach 1989-1990 był wiceprezydentem Poznania. Następnie pracował w Urzędzie Rejonowym w Poznaniu jako kierownik i w Urzędzie Rady Ministrów w Warszawie jako dyrektor departamentu reformy administracji publicznej.

Od 1996 do 1998 roku był wicewojewodą poznańskim, a od 2001 do 2003 roku I wicewojewodą wielkopolskim.

W latach 2003-2006 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W 2006 roku z list Polskiego Stronnictwa Ludowego został wybrany do sejmiku województwa wielkopolskiego. Od tego czasu nieprzerwanie i z powodzeniem pełni funkcję wicemarszałka.

Oprócz doświadczenia w administracji publicznej, posiada również bogate doświadczenie w działalności gospodarczej. Był wiceprezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, jak również wieloletnim członkiem rady nadzorczej tej spółki. Przez dwie kadencje pełnił funkcję członka rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.