REKLAMA


Michał Stuligrosz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Michał Stuligrosz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  129 miejsce 0,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  19 miejsce 0,16 % poparcia

Geograf, poseł na Sejm RP IV, V, VI i VII kadencji, samorządowiec.

Ukończył studia na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 po odejściu z parlamentu pozostał w administracji publicznej jako wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W latach 1990-2001 był radnym poznańskiej rady miejskiej.

Był współzałożycielem Partii Chrześcijańskich Demokratów. W 1998 roku przystąpił do Ruchu Społecznego AWS. Od 2001 roku należy do Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tej partii sprawował mandat poselski IV i V kadencji. W IV kadencji był wiceprzewodniczącym Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Rady Programowej Polskiego Radia S.A. i delegatem do Rady Europy w Strasburgu.

W 2004 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W V kadencji przewodniczył Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Polsko-Marokańskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej. Zasiadał także ponownie w Komisja Kultury i Środków Przekazu oraz w Komisji Nadzwyczajna ds. rozpatrzenia rządowego projektu Ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia i Podkomisji Nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia poselskiego projektu Ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz trzeci uzyskał mandat poselski. Został jednym z reprezentantów polskiego parlamentu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, gdzie przystąpił do podkomitetu ds. mediów w komisji ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, w ramach którego przedstawiał projekt raportu w sprawie ukrócenia przez państwa członkowskie ekstremalnych form pornografii. W wyborach w 2011 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski.

5 czerwca 2014 objął mandat posła na Sejm VII kadencji w miejsce wybranej do PE Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.