REKLAMA


Marcin Majewski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marcin Majewski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  17 miejsce 1,28 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 2,77 % poparcia

Prawnik. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Po studiach przez sześć lat był asystentem w Instytucie Teorii Państwa i Prawa Wydziału Prawa UAM. W tym czasie odbył pozaetatową aplikację sędziowską w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, aplikację radcowską w Państwowym Arbitrażu Gospodarczym oraz złożył egzamin prokuratorski. Od 1987 roku prowadzi własną kancelarię adwokacką.

W 1989 roku współpracował z Wielkopolskim Komitetem Obywatelskim. Był organizatorem ogólnopolskich i regionalnych struktur Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 2000 roku został koordynatorem wielkopolskim kampanii prezydenckiej Andrzeja Olechowskiego. Był – obok Wojciecha Kruka i Waldego Dzikowskiego – współorganizatorem Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce, jednakże nie został członkiem tej partii.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (6 komentarzy)

 • AKO 2015-10-19 12:28:10
  Jest wreszcie jakiś kandydat, który ma ciekawe rzeczy do powiedzenia! Kwestie prawne, legislacyjne - nie można o nich zapominać. Nie możemy w nowym sejmie popełniać błędów poprzedników
 • Jerzy M. Majewski 2015-10-04 20:43:42
  Do Aleksandra Klimczak: Trzeba wczuć się w czasy zarówno tworzenia KLD jak i kandydatury Andrzeja Olechowskiego i powstania PO. Olechowski był w 2000 r. "trzecią drogą" między Kwaśniewskim i Krzaklewskim. Po u swego zarania była pradziwie obywatelska; ale przekształciła się w "partię władzy" bardzo szybko i dlatego nie zostałem jej członkiem. Przeciwnie byłem krytykiem PO zanim stało się to "modne". Twierdzenie, że współtworzyłem system jest po prostu dosyć powierzchowną oceną mojej działalności. Nie odnajdując się w polityce tworzyłem samorząd gospodarczy (który n.b. też zszedł na psy) i byłem założycielem (oraz przez 12 lat prezesem) Sądu Arbitrażowego przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo Handlowej. No cóż... można było nic nie robić i gadać, że się jest "antysystemowcem". Arystoteles powiedział: chcesz uniknąć krytyki nie rób nic, nic nie mów, bądź nikim ! pozdr. jmm :-)
 • Wyborca 2015-09-28 14:54:57
  Bardzo dobry kandydat, z równie dobrym planem reformy wymiaru sprawiedliwości. Adwokat z wielkim doświadczeniem. Gorąco polecam.
 • Aleksandra Klimczak 2015-09-24 16:14:02
  Jak człowiek, który tworzył ten system, bo przecież jak sam pisze był organizatorem struktur Kongresu Liberalno-Demokratycznego, koordynatorem wielkopolskim kampanii prezydenckiej Andrzeja Olechowskiego i współorganizatorem Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce może teraz ten system obalać z "antysystemowcami"? Hipokryzja nic więcej. Właśnie takich ludzi nie chcemy w Sejmie!
 • Jerzy Marcin Majewski 2015-09-10 14:07:06
  Dziękuję wszystkim Internautom, którzy w tym rankingu obdarzyli i obdarzają mnie zaufaniem i poparciem. Więcej o tym dlaczego zdecydowałem się kandydować, co zrobiłem i co chcę zrobić w dziedzinie prawodawsta, jakie są moje poglądy - znajdziecie na stronie: adwokatmajewski.pl Zapraszam, dziękuję i pozdrawiam - Jerzy Marcin Majewski, 3 na liście KWW KUKIZ'15 w okręgu 39 Poznań