REKLAMA


Wiesław Suchowiejko - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wiesław Suchowiejko Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  42 miejsce 0,37 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  4 miejsce 8,39 % poparcia

Samorządowiec, nauczyciel, przewodniczący rady miasta w Szczecinku, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Ukończył studia z zakresu kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w lokalnym Radiu ReJa oraz w słupskim Radiu City. Był nauczycielemprzysposobienia obronnego i zastępcą dyrektora w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku oraz w Liceum Medycznym Pielęgniarstwa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinku. Później został dyrektorem Zespołu Szkół Społecznych w Szczecinku. Należał do Ruchu Stu.

W latach 1998-2002 był radnym powiatu szczecineckiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 roku przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z listy której kandydował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 roku i w do Sejmu w 2005 roku.

W wyborach samorządowych w 2006 roku po raz kolejny uzyskał mandat radnego Szczecinka, następnie objął stanowisko przewodniczącego rady miasta. Również z listy PO kandydował w wyborach w 2007 do Sejmu, uzyskując 5967 głosów i zajmując pierwsze niemandatowe miejsce na liście tej partii w okręgu koszalińskim.

Po śmierci Sebastiana Karpiniuka w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku objął po nim mandat poselski, składając ślubowanie 5 maja 2010. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 8724 głosy.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.