REKLAMA


Czesław Hoc - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Czesław Hoc Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  41 miejsce 0,37 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 6,35 % poparcia

Urodzony 22 lutego 1954 roku w Jeleninie (województwo zachodniopomorskie). Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Z wykształcenia lekarz medycyny, specjalista II stopnia chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i endokrynologii. Absolwent Akademii Medycznej w Szczecinie.

Od momentu ukończenia studiów pracuje w ZOZ Kołobrzeg. Jest twórcą i koordynatorem Ośrodka Akredytacyjnego Medycyny Rodzinnej przy ZOZ w Kołobrzegu. Przez 19 lat wykładał przedmioty medyczne w Liceum Medycznym i Policealnym Studium Fizjoterapii.

W latach 1998-2002 był radnym Powiatu Kołobrzeg, następnie, do 2005 roku, zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim. W 2004 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. Poseł na Sejm V, VI i VII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Koszalin (Szczecinek, Kołobrzeg, Koszalin). Został wybrany na posła zdobywając 25 072 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiadał w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz w Komisji Polityki Senioralnej.

W grudniu 2015 r. Czesław Hoc został pierwszym europosłem z Kołobrzegu. Zastąpił w Parlamencie Europejskim Marka Gróbarczyka, który został ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Natomiast w Sejmie miejsce posła Hoca zajął Stefan Strzałkowski.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.