REKLAMA


Grzegorz Andrzej Niski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Andrzej Niski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  63 miejsce 0,12 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  9 miejsce 1,76 % poparcia

W 1972 ukończył studia na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a w 1981 roku studia na kierunku dowódczym w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie. Ukończył także studium przygotowania pedagogicznego na Politechnice Koszalińskiej.

Pełnił różne funkcje dowódcze w jednostkach wojskowych, był wykładowcą w Katedrze Taktyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Wykładał także, jako starszy wykładowca, taktykę wojsk obrony przeciwlotniczej w Centrum Szkolenia Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Po odejściu do rezerwy w 1997 roku  prowadził samodzielną działalność gospodarczą.

Był członkiem Rady Osiedla "Bukowe" w Koszalinie.

Jest wiceprzewodniczącym Oddziału Koszalińskiego Stowarzyszenia Pomorza Środkowego "Integracja dla rozwoju" oraz członkiem zarządu Bałtyckiego Towarzystwa Polska-Skandynawia. Należy do Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy WP.

Od 1973 do jej rozwiązania był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Należy do Unii Pracy, pełni funkcję przewodniczącego Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej tej partii.

W latach 2001–2005 zasiadał w Senacie z okręgu koszalińskiego. Jako senator brał udział w pracach Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Publicznego.

W 2005 i 2007 roku bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych (odpowiednio do Senatu i do Sejmu), w 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego sejmiku zachodniopomorskiego.

W 2010 został radnym Koszalina. Startował z listy SLD, jednak cztery lata później nie doszło do lokalnego porozumienia UP z tą partią, w związku z czym, bez powodzenia, ubiegał się o reelekcję z ramienia komitetu Lepszy Koszalin.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.