REKLAMA


Wacław Klukowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wacław Klukowski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  77 miejsce 0,10 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  12 miejsce 0,34 % poparcia

Urodzony 14 kwietnia 1966 w Pyrzycach. Startuje z drugiego miejsca na liście wyborczej w okręgu szczecińskim.

W  2006 roku ukończył studia z zakresu agrobiznesu na Akademii Rolniczej w Szczecinie.

Na początku 2006 roku został zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych, początkowo jako doradca prezesa, potem wiceprezes. We wrześniu 2006 roku powołano go na p.o. prezesa tej agencji.

W 2007 roku objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej ANR, później został wicedyrektorem w jednostce podległej KRUS. W 2009 roku wszedł w skład rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W 1991 roku przystąpił do Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”, a 5 lat później do partii Przymierze Samoobrona (od 2000 roku działającej jako Samoobrona RP). Zasiadł w jej radzie krajowej. W 2001 roku wybrany na posła IV kadencji z listy tej partii. Wszedł do prezydium jej klubu parlamentarnego. Zasiadał w Komisji Skarbu Państwa oraz w Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

29 listopada 2002 odszedł z Samoobrony RP i wstąpił do Polskiego Bloku Ludowego. Pełnił funkcję przewodniczącego władz wojewódzkich tej partii. Z ramienia koła poselskiego PBL w 2004 roku zasiadał w Parlamencie Europejskim. Był członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich PE. W wyborach w 2004roku kandydował do PE z listy Ligi Polskich Rodzin. W styczniu 2005 roku przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku nie uzyskał mandatu z listy tej partii.

W wyborach samorządowych w 2006 roku wybrano go do sejmiku zachodniopomorskiego, a rok później wystąpił z PiS i z klubu radnych tej partii. W 2009 roku przystąpił do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Rok później bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w sejmiku z listy tej partii.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku był liderem listy PJN do Sejmu, następnie  współtworzył Polskę Razem.. W marcu 2014 roku opuścił to ugrupowanie, reaktywując Polski Blok Ludowy (jako ugrupowanie nieformalne), którego został prezesem. W imieniu PBL zawarł porozumienie z Solidarną Polską przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i na jego mocy był kandydatem tej partii. W wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował na burmistrza Pyrzyc oraz do rady powiatu pyrzyckiego z ramienia lokalnego komitetu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Kent 2015-10-22 21:50:16
  Teraz z Korwin-a do sejmu. Dobry jest . 7 partii - chyba nikt nie ma tak stabilnych poglądów. Jeśli wejdzie to pewnie po roku wstapi do ...Zjednoczonej Lewicy .