REKLAMA


Zofia Ławrynowicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Zofia Ławrynowicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  8 miejsce 3,39 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  1 miejsce 45,77 % poparcia

Nauczycielka, samorządowiec, działaczka kulturalna, posłanka na Sejm VII kadencji.

Ukończyła pedagogikę w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie, studia podyplomowe w Szkole Umiejętności Społecznych jako menadżer kultury, w zakresie higieny głosu na Uniwersytecie Wrocławskim oraz logopedii i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pracowała m.in. jako nauczycielka. Występowała przez szereg lat jako piosenkarka, największe sukcesy odnosiła w pierwszej połowie lat 90. W 1992 zwyciężyła naFestiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, w tym samym roku zdobyła też pierwszą nagrodę na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce. W 1994 roku wygrała na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, gościnnie wystąpiła w Piwnicy pod Baranami.

W wyborach samorządowych w 2006 i 2010 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej była wybierana w skład rady miejskiej Stargardu Szczecińskiego, w której obejmowała urząd przewodniczącej Komisji Kultury i Oświaty.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO, otrzymując 5057 głosów w okręgu szczecińskim. Bez powodzenia kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

 • ja 2015-10-19 10:30:58
  dla mnie porażka, nic nie zrobiła !! jest bo jest i to wszystko co robi...........
 • Jola 2015-10-14 21:27:36
  Znam osobiście od wielu lat, nigdy się nie zawiodłam!