REKLAMA


Dariusz Wieczorek - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dariusz Wieczorek Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  27 miejsce 0,84 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  5 miejsce 5,14 % poparcia

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej oraz podyplomowych studiów na Wydziale Prawa i Administracji tej samej uczelni. Ukończył również podyplomowe studia "Organizacja i Zarządzanie Gospodarką Turystyczną" na Akademii Wychowania Fizycznego.

W 1999 roku wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, po czym został przewodniczącym Rady Miejskiej SLD w Szczecinie oraz członkiem Zarządu Wojewódzkiego SLD.

W latach 1994 - 1998 był Radnym Rady Miasta Szczecina II kadencji, w której był przewodniczącym komisji sportu rekreacji i turystyki, członkiem komisji rozwoju i promocji miasta oraz przewodniczącym Klubu Radnych SLD. Z kolei w III kadencji (1998 - 2002) członek komisji budżetu i finansów publicznych, członek komisji samorządności i bezpieczeństwa publicznego.

W latach 2002 - 2006 Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego - Przewodniczący komisji Budżetu i Spraw Samorządowych. Od 2008 - Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Szczecinie. Dwa lata później został Radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Promocji i Współpracy Międzynarodowej. Z kolei w 2012 roku został Wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • tow. Wiesław 2015-10-27 12:52:26
  szkoda tow. wieczorka to wybitny działacz lewicowy. To On pognał tow. Przewodniczącego. Napieralskiego.