REKLAMA


Sławomir Skwarek - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Sławomir Skwarek Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  19 miejsce 1,06 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  1 miejsce 15,20 % poparcia

Urodził się w 1963 r. w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły. Aktywny społecznik, od 1998 r. działacz samorządowy. Od 2006 do dziś pełni urząd Wójta Gminy Adamów. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat i promotor sportu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Gość 2015-10-21 16:55:34
  Do MIESZ(K)ANIEC: Wszystkie informacje są wyssane z palca. 1. Za muzeum jest odpowiedzialny dyrektor, wiec winę ponoszą wszystkie osoby, które piastował to stanowisko przez 25 lat istnienia. 2. Podatki podnosił rząd PO-PSL, a te zależne od wójta są jednymi z najniższych w powiecie (np. podatek transportowy). 3. Każdego roku była przeprowadzana jakaś nowa inwestycja (remont drogi, ośrodka zdrowia w Woli Gułowskiej lub Adamowie, remont urzędu gminy). 4.Stanowiska zajmują kompetentni ludzie, a syn wójta jeździ za granicę do pracy, bo w Polsce nie może znaleźć. 5. Zadłużenie gminy obecnie wynosi około 3%, a w BIP można znaleźć informacje, jak było wcześniej. 6. Likwidacja oddziałów szkolnych (bo tak je trzeba nazwać) przyczyniła się do dużych oszczędności, bo subwencje na te szkoły powodowały duże obciążenie budżetu gminy. A nauczyciele byli zwalniani zgodnie z karta nauczyciela i z zachowaniem prawa. Obecnie uczniowie szkół w gminie Adamów mają jedne z najlepszych wyników w powiecie z egzaminów w podstawówce i gimnazjum. Poza tym podczas jego urzędów powstał fundusz sołecki, ponad 15 stowarzyszeń na terenie gminy, wiele organizacji, a sam wójt daje dobry przykład, jak można być aktywnym. Osobiście bardzo rzetelny człowiek, który prędzej dołoży z własnej kieszeni niż komuś zabierze. Z pełną odpowiedzialnością mowie, że krzyżyk przy numerze 17 i nazwisku Skwarek nie będzie zmarnowany.
 • Młody 2015-10-20 15:59:01
  Do MIESZKANIEC: Co za bzdury Pan tu wypisuje? Sprawa muzeum to zwyczajna farsa zrobiona na złość przez nie życzliwych ludzi. Wątpię czy wójt dysponuje możliwością obniżenia podatków? A co do inwestycji proszę porównać obraz gminy przed rządami Pana Skwarka a obecnie. Zadłużenie gminy jest jednym z najniższych w okolicy jeśli nie najniższe. I o jakich szkołach Pan mówi? Zwykłe obrzucanie błotem bez argumentów. Okoliczne gminy zazdroszczą takiego gospodarza.
 • MIESZKANIEC 2015-10-08 18:44:49
  Witam. Jestem mieszkańcem gminy rządzonej przez Sławomira Skwarka i jednoznacznie odradzam postawienia "krzyżyka" przy jego kandydaturze. Jako zwyczajny wójt gminy nie potrafił przez ponad 9 lat uzyskać zgody na prowadzenie muzeum w jego gminie którym strasznie się chwalił a w którym przetrzymywana i eksponowana była broń bez zezwolenia! Do tego obiecywał obniżanie podatków które przez tyle lat swojej kandydatury skutecznie podnosił! Wszelkie inwestycje jakie zostały przez niego zrealizowane, były wprowadzane tuż przed samymi wyborami (zwyczajna kiełbasa wyborcza). Wyższe stanowiska w gminie obsadzone są przez jego popleczników. Zlikwidował fundusz na wypadek klęsk żywiołowych, a pieniądze zostały po prostu roztrwonione. Do tego doprowadził do znacznego zadłużenia gminy pomimo zerowego zadłużenia jego poprzednika. Odpowiedzialny za likwidację kilku szkół w gminie oraz odpowiedzialny za szkalowanie nauczycielek które dobrowolnie nie chciały odejść z owych placówek. Osobiście gorąco odradzam głosowanie na owego pana, nie potrafił niczego porządnie załatwić jako wójt, jako poseł zapewne nie zrobi niczego a może tylko i wyłącznie Polsce zaszkodzić. Prywatnie zwyczajny manipulant, osoba fałszywa, wazeliniarz , gorszy niż politycy PO i PSL razem wzięci! Pozdrawiam.