REKLAMA


Andrzej Czapski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Czapski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  89 miejsce 0,05 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  15 miejsce 0,96 % poparcia

Samorządowiec,prezydent Białej Podlaskiej (1998-2014), senator I i II kadencji.

Z wykształcenia magister ekonomii, absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. W 1981 roku wstąpił do "Solidarności", był przewodniczącym Regionu Mazowsze Oddział Biała Podlaska. Wstanie wojennym internowano go na blisko 20 dni.

Pracował w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Dwukrotnie sprawował mandat senatora: I kadencji (klub OKP) i II kadencji (klub PPL), w trakcie której pełnił funkcję wicemarszałka Senatu. W latach 1990-1992 był również wojewodą bialskopodlaskim.

W 1998 roku powołany na stanowisko prezydenta Białej Podlaskiej. Ponownie wybrany na to stanowisko w wyborach bezpośrednich w 2002 roku.

W przeszłości był członkiem KLD i SKL. Założył także lokalne ugrupowanie Akcja Samorządowa. W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 pokonał kandydata PiS, uzyskując poparcie SLD i Platformy Obywatelskiej, z którymi zawarł koalicję w radzie miejskiej. Cztery lata później również uzyskał reelekcję w drugiej turze. W 2014 roku nie został wybrany na kolejną kadencję, uzyskał natomiast mandat radnego Białej Podlaskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.