REKLAMA


Włodzimierz Pawelec - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Włodzimierz Pawelec Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  1 miejsce 17,24 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  1 miejsce 39,61 % poparcia

Swoje doświadczenia organizacyjne i społeczne zawdzięcza wieloletniej działalności w ZHP. Społecznik zaangażowany w działalność samorządów szkolnych na każdym etapie edukacji. Aktywny Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Pomaga rodzicom, którzy ponoszą konsekwencje braku poszanowania praw pacjentów i nieuczciwego lobbingu. Od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą w obszarze obsługi i generowania działań społeczno-animacyjnych. Ojciec Stanisława, Wojciecha, Hanny i Antoniny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (13 komentarzy)

 • Gosia 2015-10-16 19:00:24
  Jesteś stworzony na posła, jesteś przedsiębiorczy i wraz z Twoimi umiejętnościami i uczciwością możesz przyczynić się do pozytywnych zmian. Trzymam kciuki!
 • Magdalena Ż 2015-10-13 17:32:09
  Oby więcej takich ludzi jak Pan.
 • Nemo 2015-10-13 15:10:55
  Dzięki takim osobom jak Włodzimierz ,jest szansa na mój powrót do kraju. Dziekuję Ci,że poruszyłeś sprawy ,które sa obecnie zamiatane pod dywan ,ignorowane.
 • MGR 2015-10-08 13:38:40
  Do zatroskany_medyk: Nowoczesna to najgorszy wybór niestety. To jest partia dla bogatych, nie dla większości polskiego społeczeństwa. Prym będzie wiódł obcy kapitał a z naszego kraju za 4 lata nie zostanie nic.
 • Włodzimierz Pawelec 2015-09-29 13:28:58
  Jestem idealistą który wierzy że można doprowadzić do koniecznych zmian i mam wiedzę jak to zrobić Od młodzieńczych lat byłem zaangażowany społecznie w działalność harcerską, gdzie budowałem swój zbiór wartości. Przez cały okres edukacji byłem czynnie zaangażowany w działanie samorządów szkolnych, gdzie nie raz miałem okazję do stawania w obronie tego na czym mi zależy. Jestem członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP w ramach którego pomagam rodzicom, ponoszącym konsekwencje braku poszanowania praw pacjentów i nieuczciwego lobbingu. PRAWO DO INFORMACJI I ZDROWIA Jestem przeciwnikiem przymusu szczepień, a ilość reklam paramedycznych i drobne napisy zamieszczane w czasie tych spotów potęgują we mnie chęć aktywnego działania. WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Od 2010 roku prowadzą własną działalność gospodarczą ukierunkowaną na wspólne realizacje działań społeczno-animacyjnych. Dzięki temu dokładnie rozumiem czym dla przedsiębiorców jest nasz system podatkowy i ubezpieczeniowy. DZIECKO NIE JEST PAŃSTWOWE Jako ojciec czwórki dzieci chcę by szanowano prawo rodziców do decydowania o dzieciach, za które to ja ponoszę odpowiedzialność razem z Żoną. To do rodziców należy decyzja kiedy wysłać do szkoły, jakim procedurom medycznym dziecko będzie poddawane lub nie i to do rodziców należy opieka nad dzieckiem. Niech nas nikt w tym nie wyręcza, wiemy jak to robić! Moje priorytety: 1. Zmiana ordynacji wyborczej – głosujmy na ludzi. 2. Poszanowanie praw rodziców w decydowaniu o dzieciach, ich wychowaniu i zdrowiu (wprowadzenie dobrowolności szczepień wzorem 16 innych państw w Europie; kwestia sześciolatków i zmielenia głosów z referendum). 3. Zmiana relacji obywatel - urzędnik - człowiek obywatel z przeniesieniem ról z petenta i decydenta na klienta i obsługującego. 4. Dość nieuczciwym praktykom w świecie reklamy (np. nieczytelne informacje pisane małą czcionką podczas reklam produktów farmaceutycznych w telewizji, „kampanie społeczne", będące w rzeczywistości kampaniami reklamowymi, aktorzy udający lekarzy). 5. Rozwój niezależnych mediów obywatelskich. 6. Ułatwienie startu przedsiębiorcom by mogli generować miejsca pracy i poprawić sytuacje gospodarczą w naszym kraju nie z pozycji "podejrzanych", ale jako podmiotów którym urzędnicy powinni pomagać i ich obsługiwać. 7. Kontrola nad lobbingiem dużych koncernów i ich wpływem na tworzone prawo. 8. Zmiana pozycji przedstawicieli rządu z "pana i władcy" na sługę narodu. 10. Odpowiedzialność urzędników.
 • Włodzimierz Pawelec 2015-09-26 21:01:49
  Do zatroskany_medyk: Zapraszam do kontaktu przez FB. Proszę pochylić się nad źródłami do których zostałem odesłany i uwzględnić realia w Polsce. Może Pan odpowie dlaczego w Polsce przez kilka lat wydawano dodatkowe pieniądze na kolejne dawki szczepionki pomimo że cała Europa od tego odeszła? Czy stać nas było na kilkuletnie wydawanie ogromnych środków zamiast przeznaczyć je na sensowne działania? Dziękuję za przeprosiny i przyznanie racji co do STOP NOP niestety jest to efekt wizerunkowego ataku jaki jest prowadzony ze względu na poruszanie kwestii niewygodnych dla koncernów i osób posiadających konflikt interesów. To jest przerażające że walczymy o rzeczy oczywiste. Chętnie z Panem porozmawiam na temat tych przypadków w których jestem zaangażowany w pomoc rodzicom zastraszanym i szantażowanym w temacie szczepień i wcale nie przesadzam. Składamy pozwy i dziękuję za słuszną uwagę że to trzeba robić. Środowisko medyczne potrzebuje oczyszczenia i Pańska postawa buduje we mnie nadzieje na lepsze jutro w dziedzinie usług medycznych. Pomijając wybory i to na kogo Pan zagłosuje szczerze jestem zainteresowany nawiązaniem znajomości i wymiany istotnych informacji. Proszę nie nowoczesna to twór platformerski. Zobaczysz. znajdziesz mnie łatwo na fb, wpisz w wyszukiwarce Kubuś Skalik BCG :( Szacunek za postawę.
 • zatroskany_medyk 2015-09-26 17:27:54
  Do Włodzimierz Pawelec: Nie mogę wstawić linku w komentarzu, wiec nie mogę podać źródeł. Proszę wpisać WHO tuberculosis w google i wybrać 4. pozycję od góry w pierwszym wyniku wyszukiwania. Co do ruchu STOP NOP, to przyznaje rację i przepraszam. Mało to widać na stronie, na pierwszy rzut oka wygląda jak ruch antyszczepionkowy. Jedno co wiem, że walczą państwo o rzeczy oczywiste. Pacjent ma prawo do informacji i nie udzielenie jej jest pogwałceniem zasad etyki lekarskiej. Przepraszam za moich kolegów, którzy się tego dopuścili i zachęcam do składania pozwów. I też uważam, ze wolność jest dobrem najważniejszym. Oddałbym na Pana głos gdyby nie inne pomysły partii KORWIN (a szczególnie waszego przywódcy), a szkoda. Jedyna opcja, którą widzę teraz to Nowoczesna.
 • Chemik 2015-09-25 21:45:33
  Stop Nop nie walczy z ideą szczepień, ale z licznymi nieprawidłowościami w systemie szczepień takimi jak: nagminne lekceważenie powikłań poszczepiennych i odmowa ich zgłaszania do Sanepidu, odmowa dostępu do pełnej informacji oraz korzyściach i zagrożeniach, udział osób z konfliktem interesów w opiniowaniu szczepionek (np. Jackowska, Grzesiowski, Gądek), brak odszkodowań dla osób dotkniętych powikłaniami, przymus szczepień pomimo obiekcji rodziców dotyczących stanu zdrowia i kondycji ich dzieci etc.
 • Włodzimierz Pawelec 2015-09-25 21:07:36
  Do zatroskany_medyk: To inaczej. Po pierwsze Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP nie jest ruchem antyszczepionkowym. Proszę wskazać cele, lub materiały które mówią o wrogości wobec szczepień, albo przeprosić. Tego wymaga kultura. Po drugie od momentu kiedy moja świadomość się zwiększyła moje dzieci nie otrzymują aspiryny oraz nie przyjmują innych produktów lekopodobnych które za chwile może Pan chcieć przytaczać. Po kolejne, nie wiem czy widzi Pan subtelną różnicę pomiędzy podejmowaniem ryzyka powikłań po podaniu leku w kontekście choroby i ryzyka włącznie ze śmiercią lub trwałym kalectwem dla podania czegoś co nie daje pewności że się nie zachoruje i może wiązać się z roznoszeniem wirusa jak w przypadku szczepień OPV bądź zachorowaniami poszczepiennymi jak w przypadku odry 1/60 przypadków. Widzę że nic Pan nie rozumie, bo nie mówię o walce ze szczepionką, mało tego wskazałem że jej podawanie w grupach ryzyka jest praktykowane w krajach które powinny być wzorem dla naszej służby zdrowia. Czy mogę prosić o źródła o częstotliwości występowania gruźlicy w Polsce i wytycznych WHO które mówią o poziomie od jakiego są wskazania dla szczepienia całej populacji? Niemcy są krajem docelowym wielu grup emigrantów już od wielu lat i myślę że powinni się dużo bardziej obawiać niż my. Jak może Pan jako lekarz powiedzieć po tym jak zwróciłem Panu uwagę na Primum non nocere że ciężko rozpatrywać to w kwestii indywidualnych przypadków? Pan chce być lekarzem? Poświęcać życie i zdrowie jednego człowieka, dziecka jednych rodziców dla realizacji czegoś co nie jest praktykowane w wielu innych krajach? Niech Pan jako lekarz zajmie się dyskusją nad tymi popularnymi lekami i pytaniem kto o tym informuje i kto na to pozwala. To właśnie Wy środowisko medyczne powinniście za to odpowiadać! Niestety potrzebna jest społeczna kontrola ponieważ rynek usług medycznych jak pokazują doświadczenia z listami leków refundowanych pomija dobro pacjenta a skupia się na realizacji celów sprzedażowych i skuteczności lobby. Cieszę się że w końcu przyznał Pan rację i STOP NOP i prawu międzynarodowemu i mi. "Uważam, że każdy powinien mieć prawo decydować o procedurach medycznych, które go dotyczą,(...)". Natomiast to co Pan napisał dalej, jak Pan będzie rodzicem dziecka z zakażeniem gruźlicą poszczepienną to wtedy Pan powtórzy głośno przedstawiając się z imienia i nazwiska i powie: rozumiem że moje dziecko ma gruźlice poszczepienną, ale to dobre dla społeczeństwa. Jeżeli chodzi o przykład rodziców z Hiszpanii proszę mi powiedzieć ile czasu trwała diagnoza i czy gdyby dziewczynka była w Rosji to by się tak skończyło? Nie wiadomo. Wiadomo że w Rosji był lek. W Hiszpanii nie było diagnozy, nie było leku, leczenie zaczęto za późno. To co ma miejsce w naszej służbie zdrowia bardzo często. Czekanie na specjalistę pół roku a potem się słyszy: gdyby Pan przyszedł z tym wcześniej....