REKLAMA


Marek Poznański - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Poznański Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  65 miejsce 0,11 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 2,67 % poparcia

Poseł na Sejm VII kadencji z ramienia Ruchu Palikota. Obecnie polityk niezrzeszony. Urodzony w 1984 roku w miejscowości Hrubieszów.

Absolwent Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Po przekształceniu w 2013 roku Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. Objął w niej funkcję przewodniczącego zarządu w województwie lubelskim. W Sejmie został członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Objął również funkcję zastępcy przewodniczącego sejmowej podkomisji stałej ds młodzieży.

Jako jedyny parlamentarzysta, nie wybrany z listy PiS, został członkiem Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 roku. Był uczestnikiem badań archeologicznych miejsca katastrofy.

Kandydował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. W wyborach samorządowych w 2014 roku, bez powodzenia kandydował z własnego komitetu "Nowoczesny Hrubieszów". Pod koniec lutego 2015 roku zawiesił na trzy miesiące członkostwo w TR, a na początku marca opuścił partię.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.