REKLAMA


Krzysztof Makowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Makowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  47 miejsce 0,18 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  5 miejsce 6,61 % poparcia

Samorządowiec, były wojewoda łódzki. Absolwent Technikum Ogrodniczego w Łodzi oraz studiów na Politechnice Łódzkiej, ukończył również roczne podyplomowe studium dla menedżerów. Posiada uprawnienia licencjonowanego zarządcy nieruchomości. Należał do Stowarzyszenia Ordynacka.

W 1993 roku związał się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W wyborach samorządowych w 1998 roku uzyskał mandat radnego łódzkiej rady miasta. Od marca do października 2001 roku był wiceprezydentem Łodzi. Od października 2001 do maja 2004 roku zajmował stanowisko wojewody łódzkiego.

W wyborach w 2006 roku jako kandydat Lewicy i Demokratów bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Łodzi. W tych samych wyborach uzyskał mandat radnego sejmiku, następnie objął funkcję członka zarządu województwa. Został odwołany w 2008 roku. Wwyborach parlamentarnych w 2011 roku z ramienia SLD kandydował do Senatu, zajmując 3. miejsce spośród 4 kandydatów.

Od marca 2003 do lutego 2010 roku przewodniczył SLD w województwie łódzkim. Od 21 czerwca 2008 roku zasiadał w zarządzie krajowym partii. 7 grudnia 2011 roku przeszedł do Ruchu Palikota. Został wiceprzewodniczącym zarządu okręgu łódzkiego tej partii.

W 2013 roku został koordynatorem stowarzyszenia Europa Plus w województwie łódzkim oraz, w październiku tego samego roku, działaczem Twojego Ruchu(partii nowo powołanej przez Ruch Palikota i stowarzyszenie Europa Plus). Objął funkcję przewodniczącego TR w województwie łódzkim. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku kandydował z listy komitetu Europa Plus Twój Ruch, który nie uzyskał mandatów. W wyborach samorządowych w tym samym roku otwierał listę TR do sejmiku województwa, jednak partia nie uzyskała mandatów. W tych samych wyborach zgłosił chęć ubiegania się o prezydenturę Łodzi, jednak zrezygnował, popierając urzędującą prezydent z PO.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Jola 2015-10-23 20:51:35
  Frakcja gorsza niż poprzednia,wstyd tak do koryta się pchać.